ساختمان ماهله

ماهله ( MAHLE )

لوگو ماهله

ماهله یک تولید کننده قطعات خودرو آلمانی است که در قطعات و سیستم های موتور احتراقی و پیرامون آن و همچنین برق رسانی و مدیریت بخش حرارتی اتومبیل تخصص دارد. این شرکت در سال 1920 توسط هرمان و ارنست ماهله در شهر اشتوتگارت، آلمان تأسیس شد که به عنوان یک کارگاه کوچک تولید پیستون های آلیاژ سبک برای موتورها شروع به کار کردند. امروزه، با فروش حدود 12.4 میلیارد یورو و بیش از 71000 کارمند در 152 محل تولید و 12 مرکز تحقیق و توسعه، یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات خودرو در جهان است.

ماهله: قدرتمند و پیشرو در صنعت خودرو

ماهله شرکتی است که محصولات و سیستم‌هایی را برای بخش‌های خودرو مانند اجزای موتور، فیلتراسیون و الکترونیک خودرو توسعه و تولید می‌کند.

محصولات ماهله: نوآوری و کیفیت

ماهله طیف گسترده ای از محصولات را برای بخش های مختلف خودرو ارائه می دهد، مانند:

 • سیستم ها و اجزای موتور: محصولاتی هستند که عملکرد بهینه موتور را امکان پذیر می کنند، مانند پیستون ها، آسترهای سیلندر، یاتاقان ها، سوپاپ ها، میل بادامک و ... سیستم‌ها و اجزای موتور ماهله به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بالاترین استانداردهای کیفیت و دوام را داشته باشند و از انواع مختلف موتورها مانند بنزینی، دیزلی، هیبریدی و الکتریکی پشتیبانی کنند.
 • فیلتراسیون و لوازم جانبی موتور: محصولاتی هستند که از موتور و محیط زیست در برابر مواد و ذرات مضر مانند روغن، سوخت، هوا و فیلترهای کابین و همچنین سیستم های تهویه و گردش گازهای خروجی محافظت می کنند. فیلتر ماهله و لوازم جانبی موتور برای بهینه سازی عملکرد موتور و مصرف سوخت، کاهش آلاینده ها و سر و صدا طراحی شده اند.
 • سیستم های حرارتی: محصولات و سیستم هایی هستند که دمای موتور، باتری و کابین را تنظیم می کنند، مانند پمپ آب، رادیاتور، فن و بخاری. محصولات و سیستم های مدیریت حرارتی ماهله برای افزایش راحتی و ایمنی وسیله نقلیه و افزایش طول عمر موتور و باتری طراحی شده اند.
 • الکترونیک: محصولات و سیستم هایی هستند که امکان الکتریکی و اتوماسیون وسیله نقلیه را فراهم می کنند، مانند موتورهای الکتریکی، سنسورها و محرک ها. محصولات و سیستم‌های الکترونیک و مگاترونیک ماهله برای پشتیبانی از برنامه‌های کاربردی مختلف، مانند درایوهای الکتریکی و هیبریدی، سیستم‌های استارت استاپ، و سیستم‌های کمک راننده طراحی شده‌اند.

خدمات ماهله: رضایت مشتری و پشتیبانی

ماهله نه تنها محصولات با کیفیت بالا، بلکه خدمات عالی را به مشتریان خود ارائه می دهد، مانند:

 • مهندسی و تست: ماهله خدمات مهندسی و تست را به مشتریان خود ارائه می دهد و به آنها کمک می کند تا محصولات خود را توسعه دهند و اعتبار سنجی کنند و الزامات نظارتی و بازار را برآورده کنند. ماهله دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته‌ای مانند میزهای آزمایش، آزمایشگاه‌ها و شبیه‌سازها برای انجام آزمایش‌ها و شبیه‌سازی‌های مختلف است.
 • ** بازار پس از فروش و بازسازی **: ماهله خدمات پس از فروش و تولید مجدد را به مشتریان خود ارائه می دهد و به آنها کمک می کند تا محصولات خود را نگهداری و تعمیر کنند و طول عمر آنها را افزایش دهند. ماهله یک شبکه جهانی از توزیع کنندگان، مراکز خدمات و پشتیبانی فنی برای ارائه قطعات و خدمات با کیفیت دارد.
 • تحقیق و توسعه: ماهله در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند تا راه حل های نوآورانه و پایدار برای آینده تحرک ایجاد کند. ماهله با دانشگاه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و شرکای صنعتی همکاری می‌کند تا فناوری‌ها و برنامه‌های کاربردی جدید، مانند وسایل نقلیه الکتریکی و خودران، تحرک متصل، و شهرهای هوشمند را بررسی کند.

ماهله: شعب و خدمات در سراسر جهان

 • آلمان: دفتر مرکزی ماهله در اشتوتگارت است، جایی که یک مرکز لجستیک و یک کارخانه تولید نیز دارد. ماهله همچنین کارخانه های تولیدی و مراکز تحقیقاتی دیگری در شهرهای مختلف مانند روتلینگن، رنینگن و برلین دارد.
 • چین: ماهله چندین کارخانه تولید و مراکز فنی در شهرهایی مانند شانگهای، پکن و دالیان دارد.
 • فرانسه: ماهله دارای یک مرکز تدارکات و یک کارخانه تولید در پاریس است که در آنجا نیز سرمایه گذاری مشترک باPSA (Peugeot Citroën) دارد.
 • هند: ماهله یک کارخانه تولید در چنای هند و یک مرکز فنی در بنگلور دارد.
 • کره جنوبی: ماهله کارخانه های تولیدی در ChangNyeong و Changwon، کره جنوبی دارد.
 • آمریکا: ماهله یک مرکز لجستیک و یک کارخانه تولید در فارمینگتون هیلز، میشیگان دارد که در آنجا نیز سرمایه گذاری مشترکی با جنرال موتورز دارد.

در بالا تنها چند نمونه از نمایندگی جهانی ماهله ذکر شد. این شرکت به گسترش حضور خود برای پاسخگویی به نیازهای در حال تحول صنعت خودرو ادامه می دهد.

نتیجه

ماهله دارای تخصص قوی سیستم و سطح بالای فعالیت در زمینه های مختلف فناوری خودرو است. ماهله چشم اندازی برای شکل دادن به آینده خود با کارایی و نوآوری دارد. این شرکت دارای یک استراتژی جدید (به نام ماهله 2030+) است که بر سه زمینه اصلی تمرکز دارد: برق رسانی، مدیریت حرارتی و موتورهای احتراق داخلی. بر اساس آخرین داده ها، سهم بازار ماهله در صنعت جهانی قطعات خودرو 3.2 درصد در سال 2020 بود که آن را به عنوان ششمین تامین کننده بزرگ در جهان رتبه بندی کرد. سهم بازار ماهله در بخش های سیستم های موتور، فیلتراسیون، برق و مگاترونیک به ترتیب 5.1٪، 4.9٪، 2.1٪ بود. ماهله راه حل های پایداری را طوری توسعه می دهد که از هیدروژن یا سوخت های مصنوعی استفاده می کنند و شرکتی است که به حفظ منابع طبیعی کمک می کند.

محصولات ماهله در یدکدون